Utrata najbliższej osoby jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń ludzkiego życia. Odejście kogoś z kim łączyła nas codzienność, powiązana jest z szeroką gamą trudnych uczuć i emocji oraz obowiązkiem dopełnienia wielu formalności związanych z organizacją uroczystości pogrzebowych. Naturalną potrzebą jest pożegnanie się i zanoszona przez łzy modlitwa. Jeszcze kilka lat temu, miejscem ostatnich pożegnań i trwania przy zmarłym był rodzinny dom. Dziś, gdy świadomość biologicznej strony śmierci wciąż rośnie, a przepisy w kwestiach higieny stają się coraz bardziej wymagające, powstaje potrzeba zorganizowania godnego i komfortowego dla wszystkich miejsca pożegnania. Kaplica przedpogrzebowa wyposażona w chłodnię z agregatem obniżającym temperaturę i odpowiednią wentylacją jest miejscem, gdzie doczesne ciało bliskiej nam osoby może oczekiwać na przybycie rodziny. To miejsce przeznaczone do wspólnej modlitwy, jak i bardzo osobistego czuwania. Komfortowym okazuje się fakt, że podczas uroczystości pogrzebowych, bezpośrednio z kaplicy udajemy się do kościoła parafialnego, a później na miejscowy cmentarz. Tak przygotowana ceremonia odbywa się bez przewożenia ciała, czy długiego oczekiwania, co ułatwia udział w uroczystościach od początku do końca, szczególnie dla osób nie posiadających własnego środka transportu.
W przygotowanie tego miejsca zaangażowanych było bardzo wiele osób, a bez osobistej pracy i ofiarności parafian, powstanie tego dzieła nie byłoby możliwe. Słowo wdzięczności należy się tym wszystkim, którzy wspomagali powstanie sali pożegnań dobrym słowem, gotowością do pomocy i modlitwą. Wykonaliśmy też wiele prac związanych z przebudową wejścia i poprawą odwodnienia.  Niech to miejsce służy przyszłym pokoleniom i jednocześnie przypomina, że wszyscy zmierzamy w kierunku, spotkania z miłosiernym Bogiem.

Poświęcenie kaplicy miało miejsce 28 lipca 2024r. Na zakończenie niedzielnej Eucharystii, owoc naszych wysiłków pobłogosławił ks. Łukasz Chłopek w asyście ks. proboszcza.